عناوين خبري

نرم افزار خدمات پس از فروش ، رضایت مشتری ، نظرسنجی ، رضایت مشتری (شکایات)و..

انبارداری و ورود و خروج کالا پشتیبانی از سیستم های بارکد و RFID تدارکات مدیریت سفارشات و پیگیری سفارشات مدیریت داغی محصولات مدیریت تامین و..

هر سیستم مکانیزه نیازمند یک سیستم دبیرخانه جهت بایگانی اطلاعات جهت بازخوانی سریع و پیگیری موارد اعلامی است. از همان لحظه که یک شرکت به عنوان عضوی در جامعه حقوقی شروع به فعالیت می نماید احساس به ثبت و بایگانی و نگهداری از نامه ها دستورات اعلامات و ... از اهمیت به سزایی برخوردارد.

سیستم امگا به عنوان یک سیستم یکپارچه نرم افزاری باید قابلیت انعطاف بر اساس حجم فعالیت و فرآیند های پیاده سازی شده در سیستم را دارا باشد تا بتواند پاسخ گوی تمام نیازهای سازمان باشد.

مدیران مالی با علم بر مدیریت وجوه نقد و سرمایه در گردش برای مواجه با شرایط گوناگون و بهره وری از شرایط ویژه و تخفیفات، استفاده از موقعیت های احتمالی اهمیت کنترل و پیگیری این موارد را نمایان می سازد، از این رو در یک نرم افزار ERP که وظیفه مدیریت تمامی دپارتمان های یک سازمان را دارد انتظار می رود در بخش مالی همراهی مستحکم برای مدیران ارزشمند مالی باشند و ایشان را در پیمایش مسیر همراهی نمایند، از این رو امگا نرم افزار شفق تلاش نموده تا وظیفه خود را در این بخش ارزشمند تلقی نماید.

تمامی تلاش ها و برنامه ریزی ها و پیاده سازی فرایندهای سیستمی بصورت عمده در جهت کسب سود می باشد در واقع تمامی سیستم ها دپارتمان ها و بخش ها سازماندهی می گردند تا به این هدف دست یابند بنابراین جمع آوری اطلاعات مالي منسجم و به ‌هنگام را مي‌توان يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي سازمان‌ها و موسسات اقتصادي به حساب آورد. چرا که باز خورد این اطلاعات نماینگر مجموعه‌ي عمليات سازمان‌ها و موسسات ياد ‌شده در قالب مقادير مالي است و زمينه‌هاي لازم براي كنترل و برنامه‌ريزي‌هاي مديريت را مهيا مي‌ نماید.

نرم افزار خدمات پی از فروش تحت وب امگا شامل راهکارهای ثبت سرویس مشتریان دفتر مرکزی ، ثبت سرویس شعب ، ثبت سرویس نمایندگان ، ارسال سرویس به شعب و نماینده ، مرکز تماس مشتریان (CRM)، نظر سنجی مشتریان ، روابط عمومی مشتریان ، شکایات ، پیگیری سرویس و شکایات ، پیگیری سریال های گارانتی و.. می باشد

فروش اینترنتی امروزه به یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان مشاغل تبدیل‌شده است. همه کسب‌وکارها تمام تلاش خود را در راستای فروش بیشتر محصولات و خدمات خود به کار می‌گیرند. صاحبان مشاغل مختلف تا چندی پیش گوش‌به‌زنگ اخبار و اطلاعات حوزه کسب‌وکار خود بودند و کاملاً رقبای خود و بازار را رصد می‌کردند

تکنولوژی به روز موقعیت جغرافیایی یکی از امکانات جدید سیستم های اطلاعاتی می باشد که هر روز دامنه آن در حال گسترش می باشد

برخی از سازمان ها مانند بانک ها و یا شرکت های آسانسور برای تداوم خط بقای محصولات شان نیاز به سرویس های دوره ای دارندو این سرویس ها باید به موقع و در زمان معین انجام شوند. پس زمان بندی و نوع سرویس در این سازمان ها بسیار مهم می باشد.

با قدم گذاری به عصر فناوری و ظهور سیستم های پیچیده خبر پراکنی، اطلاع رسانی صحیح و شفاف از اهمیت بالایی برخوردار گردید. انسان امروزی به دنبال به دست آوردن اطلاعات مورد نیازش از منابع مورد اعتماد در کوتاه ترین زمان ممکن است.

سیستم اطلاعات بازاریابی یا (Marketing Information System (MIS، به جمع آوری سیستماتیک، تجزیه و تحلیل، تفسیر، ذخیره و انتشار اطلاعات بازار از منابع داخلی و خارجی برای بازاریاب ها به صورت منظم و مستمر اشاره دارد.

یك پروژه مجموعه‌ای از فعالیتهاست كه برای دستیابی به منظور یا هدف خاصی انجام می‌گیرد . پروژه‌ ها شامل فعالیتهایی هستند كه باید در تاریخهای معین ، با هزینه‌هایی معین و كیفیت تعیین‌شده‌ای به انجام رسند ؛ لازمه موفقیت هر پروژه ، دستیابی توام به هر سه عامل زمان ، هزینه و كیفیت معین است و خارج شدن هر یك از سه عامل مذكور از حدود تعیین شده ، می‌تواند به انجام پروژه‌ای ناموفق و غیراقتصادی منجر شود.

در حال حاضر شرکت ها از استراتژی های بازاریابی مختلفی استفاده می کنند تا مشتریان جدیدی را جذب کنند و از آن مهم تر وفاداری مشتریان فعلی خود را افزایش دهند. برنامه های CRM ، ایجاد اتوماسیون بازاریابی و… همه در راستای حفظ مشتریان موجود طراحی شده اند. یکی از ایده هایی که در این زمینه مطرح شده و مورد استفاده قرار می گیرد، تشکیل باشگاه مشتریان است.

سرویس تیکتینگ برای سرویس بهتر به مشتریان و طرف حساب های شرکت

نظر سنجی نوعی روش تحقیق پیمایشی است که در آن دیدگاه گروهی از افراد در مورد یک موضوع مورد مطالعه قرار می‌گیرد. برای این کار، تعدادی پرسش محدود درباره موضوع مورد نظر تهیه می‌شود و نظر نمونه‌ای از جامعه درباره آن‌ها پرسیده می‌شود.

استفاده از تلفن همراه در میان تمامی اقشار جامعه و در تمامی گرو‌های سنتی بالاتر از 12 سال از گستردگی جامعه مخاطبان در ارتباط با تکنولوژی ارسال و دریافت پیامک خبر می‌دهد. سونامی استفاده از تلفن همراه به نوعی بوده است که امروزه دسترسی به تمامی گرو‌ه‌های مخاطبین و در هر زمان و در هر مکان به راحتی و با بیشترین سرعت موجود امکان‌پذیر است، ویژگی‌ای که در مواردی حتی رسانه‌هایی چون تلویزیون و یا اینترنت در مقایسه یا آن بسیار عقب‌تر هستند.

راهکارهای تحت وب

نرم افزارهای تحت وب، نرم افزارهایی هستند که بر روی بستر اینترنت یا اینترانت عرضه می شوند، به عبارت دیگر نرم افزارهای تحت وب بر روی یک شبکه اطلاعاتی اجرا می شوند.